Nejčastější dotazy

+ - Co je to argentinské tango?

Argentinské tango je párový tanec, při kterém vedoucí – leader (obvykle muž) tvoří svůj vlastní tanec na základě hudby, kterou slyší. Vedený – follower (obvykle žena) jeho pohyb následuje a činí ho krásným. Jelikož je tango improvizací na melodii v hudbě, vymýšlenou v danou chvíli, není omezeno na určitý hudební styl, ale je velmi variabilní. Často se tančí další dva styly kromě známého tanga s 4/4 rytmem — tango vals je obdobou valčíku na 3/4 rytmus a milonga je svižné a veselé tango s 2/4 rytmem (pojem milonga zároveň označuje i taneční večer argentinského tanga).

Dobrý leader dokáže tancovat s libovolnou tanečnicí tanga na světě, zatímco dobrý follower je schopen přizpůsobit se stylu tance jakéhokoli tanečníka. Toho se využívá na milongách, tango večírcích, které jsou pořádány po celém světě. Tango Vám dokáže rychle najít nové přátele na všech kontinentech, kde se tango tancuje. A jen tak Vás neomrzí, protože do svého tance můžete přinášet stále nové podněty od ostatních tanečníků.

Tango je pro muže zážitkem, neboť může díky své kreativitě sdílet s tanečnicí skvělý pocit ze společného pohybu ve spojení s hudbou. I pro ženu je tango velkým zážitkem, protože konečně nemusí na nic myslet a nic organizovat, pouze si užívá mužovo objetí v hudbě. V tango objetí dochází ke vzájemnému vnitřnímu naladění, které je velmi intimní, ale přitom cudné, protože těla tanečníků se vždy dotýkají pouze na povolených místech. Pokud se vše vydaří, je tango pro oba tanečníky extatickým zážitkem, jaký se těžko hledá u jiných tanců.

 

Argentinské tango (původní, které se po světě šíří z Argentiny) nemá téměř nic společného se standardním tancem, který je známý růží v ústech, výrazným odklonem těl tanečníků a prudkým trháním hlavou. Naopak, argentinské tango je něžný tanec, který nevyžaduje velkou fyzickou námahu, a proto může být úspěšně tancován do opravdu vysokého věku.

+ - Jak rychle se dá tango naučit?

Argentinské tango je krásný a vášnivý tanec, který si můžete užít s partnerem. Není to ale jednoduché, protože vyžaduje správnou techniku, držení těla, propojení a hudebnost. Naučit se základy tanga může trvat několik měsíců, ale zlepšovat se můžete celý život. Záleží také na tom, jak často cvičíte, jakou máte motivaci a jaké jsou vaše cíle.

Pokud chcete začít tančit tango, doporučuji vám najít si kvalitní kurz, kde vás naučí zkušení lektoři. Můžete se také inspirovat videi na internetu, ale nic nenahradí osobní zkušenost a zpětnou vazbu. Tango je také o komunitě, takže je dobré navštěvovat milongy, kde se můžete setkat s ostatními tanečníky a učit se od nich.

+ - Tango znám z tanečních/tančil jsem závodně, ale chci zkusit to argentinské.Mám se přihlásit do začátečníků nebo rovnou do pokročilých?

Určitě doporučujeme přihlásit se do začátečníků. Jedná se o jiné principy pohybu, jinou techniku a zbytečně byste se v pokročilém kurzu trápili. Pokud máte zájem, můžete si lekci pro pokročilé vyzkoušet na zkušební hodině.

+ - Nejsem na tango už moc starý?

Ne, na argentinské tango nejste nikdy staří.

+ - Co když nemůžu chodit pravidelně?

Lekce probíhají ve čtvrtek, pátek a v neděli. Pokud nemůžete přijít v den, na který jste se přihlásili, můžete přijít jiný den v týdnu, kdy probíhají lekce.

+ - Můžu se přihlásit bez partnera?

Můžete. Přítomnost partnera je velmi vítaná, ale ne nutná. Často se přihlašují jak samotní muži, tak ženy. V průběhu prvních hodin se obvykle situace ustálí na vyváženém počtu žen a mužů. Navíc součástí výuky je i střídání partnerů, aby si všichni procvičili probíranou látku a aby si nikdo nezvykal na chyby toho druhého v rámci jednoho páru.

+ - Co je milonga?

Milonga má minimálně dva významy:

  • další z tanců oblasti Río de la plata
  • místo, kde se tancuje tango, vals a milonga (prostě tančírna)

+ - Jaké oblečení a obuv si mám vzít na lekce?

OBLEČENÍ PRO PÁNY

Vhodné jsou: dlouhé kalhoty polokošile, košile, vhodné tričko. Oblek není nutný!

 OBLEČENÍ PRO DÁMY

Vhodné jsou: sukně, kalhoty, leginy, halenka, tričko, šaty ke kolenům

BOTY PRO PÁNY

Vhodné jsou: polobotky, které nemají gumovou podrážku. V každém případě je vhodné mít boty na přezutí a netancovat v botách ve kterých jste přišli.

BOTY PRO DÁMY

Vhodné jsou: ideální jsou boty aspoň s malým podpatkem.. V případě potřeby je možné tancovat i v silných ponožkách. V každém případě je vhodné mít boty na přezutí a netancovat v botách ve kterých jste přišli.